Mail Art 4 Seniors

philately-4703037_1920.jpg

Kūrybiška pašto meno mokymų programa padėti senjorams įveikti vienišumą ir izoliaciją COVID-19 pandemijos metu

 

Projekto koordinatorius: VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI

 

Projekto partneriai:

 

  1. STANDO LTD, Kipras

  2. Pirkanmaan muotoilu- ja taideteollisuusyhdistys Modus ry, Suomija

  3. International Institute of Applied Psychology and Human Sciences associazione culturale, Italija

  4. Associação Cultural e de solidariedade Social Raquel Lombardi, Portugalija

  5. ANAZITITES THEATROU, Graikija

 

Tikslas - parengti suaugusiųjų švietėjų mokymo programą ir prisidėti prie vyresnio amžiaus asmenų vienišumo ir izoliacijos mažinimo pasitelkus pašto meną.

Pagal PSO (2020), COVID-19 pandemija keičia vyresnio amžiaus asmenų kasdieninę rutiną, gaunamą paramą ir priežiūrą, socialinį aktyvumą ir visuomenės supratimą ir požiūrį į juos. Vyresnio amžiaus asmenims, kuriems kyla didesnė rizika susirgti sunkesne COVID-19 forma, pandemijos valdymo apribojimai kelia daug iššūkių – jie turi dar daugiau laiko praleisti namuose, izoliacijoje, beveik visiškai apriboti kontaktus su kitais šeimos nariais, draugais ir kolegomis, nutraukti / apriboti darbinę ir kitas veiklas. Šie apribojimai didina jų nerimą, baimę susirgti ar net numirti. Pagal Eurostat duomenis, 19.2 % Europos populiacijos yra laikomi vyresnio amžiaus asmenimis (Kipre – 15.1%, Graikijoje – 21.3%, Suomijoje – 20.5%, Prancūzijoje – 20.39%, Portugalijoje – 20.7%) – o tai yra kas penktas Europos pilietis.

Dėl šių priežasčių pandemijos metu (ir ne tik) reikia kurti galimybes vyresnio amžiaus asmenims, senjorams, padėsiančias įveikti vienišumo ir izoliacijos jausmus, kurie neigiamai veikia jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Projektas MailArt4Seniors prisidės prie šios problemos sprendimo. Projekte kursime naują neformalaus ugdymo mokymų programą suaugusųjų švietėjams (socialiniams darbuotojams, dirbantiems su senyvo amžiaus asmenimis, specialistams, dirbantiems senelių namuose, geriatrijos psichologams, slaugėms, menininkams, organizuojantiems užsiėmimus senjorams) apie tai, kaip padėti senjorams įveikti izoliacijos ir vienišumo jausmus, užtikrinti asmeninę gerovę, išlaikyti socialinius ryšius ir džiaugtis kokybišku gyvenimu pandemijos laikotarpiu pasitelkus pašto meną. Pašto menas – nėra naujovė, tačiau pandemijos laikotarpiu galima jį atgaivinti ir panaudoti meninei išraiškai.

Turėdami omenyje suaugusiųjų švietėjus kaip pirminę tikslinę grupę, o senjorus (65+) – kaip galutinius naudos gavėjus, iškėlėme tokius projekto uždavinius:

  • Sukurti mokymų programą suaugusiųjų švietėjams su įrankiais ir gairėmis, kaip pasitelkus pašto meną padėti senjorams įveikti izoliaciją ir vienišumą;

  • Suorganizuoti mokymus suaugusiųjų švietėjams, kurie dirba su senjorais.

 

Pagr. rezultatai:

  1. Sukurti 3 intelektiniai produktai;

  2. Apmokyta 18 suaugusiųjų švietėjų;

  3. Mokymuose dalyvaus bent 30 senjorų.

-

email-1435687_1920.png

Pašto meno gerosios praktikos pavyzdžių rinkinys

IO1

Vietos pašto meno menininkų,  kortelės ir trumpi vaizdo įrašai.

email-1435687_1920.png

Mokymo programa

IO2

Mokymo programa ir turinys suaugusiųjų švietėjams (socialiniams darbuotojams, dirbantiems su senyvo amžiaus asmenimis, ir kitiems specialistams), kaip panaudoti pašto meną veiklose su senjorais.

email-1435687_1920.png

E-mokymosi platforma

IO3

Su vaizdo įrašais,  mokomąja medžiaga, gairėmis suaugusiųjų švietėjams.

ma3s
Mail Art 4 online meeting September 2021
mail art logo
Erasmus+_png
Floral Card

Pirmasis susitikimas

Vyko birželio 23 d. internetu. Partneriai aptarė projekto veiklas, kitus žingsnius, kas už ka atsakingi ir susitarė, kaip darbuosis toliau.