top of page

DiGiPRO

1 – kopija.png

Skaitmeniniai įrankiai - skaitmeninio pasaulio iššūkiams

Projekto koordinatorius – Eurosuccess Consulting (Kipras).

Projekto partneriai:

 • VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI (Lietuva),

 • Open Europe (Ispanija),

 • Trito Dimotiko Sxoleio Zografou School (Graikija)

 • Parents Association of Primary Schools in Paphos (Kipras).

 

Kipre nėra atlikta daug tyrimų apie 6-14 m. vaikų patiriamas patyčias internete. Pastaraisiais metais internetinės patyčios sparčiai plinta, o nemažai tėvų dar gana mažai žino apie jas. Ispanijoje „Gelbėkit vaikus“ atliktame tyrime (2016 m.) teigiama, kad 6.9% 9-16 m. vaikų patiria internetines patyčias. UNICEF tyrime, atliktame 2017 m., matyti, kad šis procentas išaugo iki 12%.  Remiantis 2019 m. pabaigoje Lietuvoje atliktu tyrimu (228 respondentai), apie 67% dalyvių nežino, kur kreiptis patyrus internetines patyčias ar neapykantą. Trečdalis jų pastebi neapykantos grupes ir agresyvią kalbą internete. 56% tėvų nežino, kad jų vaikai gavo įžeidžiančių arba skaudžių žinučių.

 

Šio projekto tikslas – prisidėti prie internetinių patyčių, neapykantos mažinimo tobulinant 6-14 m. vaikų, tėvų ir mokytojų skaitmenines, medijų, asmenines, socialines ir pilietines kompetencijas, taip pat didinti bendrųjų ES vertybių puoselėjimą, vienovės ir įvairovės priėmimą, puoselėti tarpkultūrines kompetencijas, kritinį mąstymą ir medijų raštingumą.

 

Pagrindiniai projekto rezultatai:

 

 1. Dokumentinis filmas, kuriame vaikai yra pagrindiniai herojai, ir pasakoja apie meilę, pyktį, empatiją, savo jausmus, užplūstančius patiriant patyčias.

 2. Filmukas, pasitelkus vaikų piešinius.

 3. Mobilioji programėlė vaikams, tėvams ir mokytojams apie šiuos reiškinius ir jų poveikį.

 4. Internetinė metodika mokytojams. Ją sudarys dvi dalys: teorinė – apie darbą internetinių patyčių, neapykantos kalbos tematika pasitelkus šiuolaikinius įrankius (mob. programėles, vaizdo žaidimus ir pan.), skyrius apie šiuolaikinius skaitmeninius iššūkius (saugojimąsi internete, per dideliu turinio dalijimusi ir pan.) ir kaip kalbėti su tėvais apie vaikų saugumą internete. Kitą metodikos dalį sudarys gairės, kaip panaudoti sukurtus intelektinius produktus (IO1, IO2 ir IO3) mokymosi kontekste ir su tėvais. Metodiką bus galima rasti projekto svetainėje.

 5. Mokymai 20 mokytojų.

 6. Dokumentinio filmo ir filmuko peržiūros kitose mokyklose.

 7. Į projekto veiklas įtraukta 500 mokinių, 300 šeimų, 150 mokytojų ir 120 suinteresuotų asmenų.

camera-2266979_1280.png

Dokumentinis filmas

IO1

Dokumentinis filmas, kuriame vaikai yra pagrindiniai herojai, ir pasakoja apie meilę, pyktį, empatiją, savo jausmus, užplūstančius patiriant patyčias.

camera-2266979_1280.png

Filmukas

IO2

Filmukas, pasitelkus vaikų piešinius.

camera-2266979_1280.png

Mobilioji programėlė

IO3

Mobilioji programėlė vaikams, tėvams ir mokytojams apie internetines patyčias, neapykantos kalbą ir jų poveikį, įveiką.

camera-2266979_1280.png

Internetinė metodika mokytojams

IO4

Apie darbą internetinių patyčių, neapykantos kalbos tematika pasitelkus šiuolaikinius įrankius (mob. programėles, vaizdo žaidimus ir pan.), apie šiuolaikinius skaitmeninius iššūkius (saugojimąsi internete, per dideliu turinio dalijimusi ir pan.) ir kaip kalbėti su tėvais apie vaikų saugumą internete. Kitą metodikos dalį sudarys gairės, kaip panaudoti sukurtus intelektinius produktus (IO1, IO2 ir IO3) mokymosi kontekste ir su tėvais.

1
2
1
2
day2-2
day2-3
Screenshot_5
Screenshot_6
Erasmus+_png
Screenshot_3.png

Pirmasis susitikimas

Pirmasis projekto 𝗗𝗜𝗚𝗜𝗣𝗥𝗢 - 𝗗𝗶𝗴𝗶𝘁𝗮𝗹 𝗧𝗼𝗼𝗹𝘀 𝗳𝗼𝗿 𝗗𝗶𝗴𝗶𝘁𝗮𝗹 𝗖𝗵𝗮𝗹𝗹𝗲𝗻𝗴𝗲𝘀 - projekto partnerių susitikimas. Mūsų dėmesio centre - internetinių patyčių, neapykantos internete įveikos būdai.

2021-04 16, 19

bottom of page