Sužinok, išbandyk, perdirbk…

Recycling Bins

Sužinok, išbandyk, perdirbk…

Projekto koordinatoriai:

  • Všį „EDUKACINIAI PROJEKTAI“

 

Projekto partneriai: Šiaulių „Juventos“ progimnazija.

Pastaruoju metu vis dažniau galima išgirsti „ZeroWaste“ sąvoką, kuri orientuota į atsakingą gamybą, vartojimą, rūšiavimą ir perdirbimo ciklus. Ši tema darosi vis aktualesnė Lietuvoje. Tema tampa vis populiaresnė mokyklose, darželiuose ir kitose ugdymo įstaigose. Vaikai yra įtraukiami į temos teorinius ir praktinius užsiėmimus.

Taigi Všį „EDUKACINIAI PROJEKTAI“ ir Šiaulių „Juventos“ progimnazija siekia projekto metu ugdyti ir supažindinti vaikus apie tvarų vartojimą, rūšiavimą ir pan. principus. Projekto metu bus įrengta STEAM ugdymo žalioji erdvė, kurioje dalyviai galės gilinti gamtos pažinimo žinias. Viso projekto metu ugdysis vaikų bendruomeniškumas, kūrybiškumas, gamtos puoselėjimo, tvaraus vartojimo žinios.

Projekto tikslas - skatinti mokytis perplanuoti išteklių gyvavimo ciklus, kad visi kasdienėje veikloje naudojami produktai būtų naudojami pakartotinai.

Uždaviniai:

1.                   Mokyti vaikus kurti švarų ir darnų pasaulį, mažinant vartojimą, vadovautis žiedinės ekonomikos principais: ką galima, panaudoti dar kartą.

2.                   Skatinti vaikų kūrybiškumą, mokant suteikti daiktui kitą paskirtį.

3.                   Supažindinti vaikus su praktiniais augalų sėjos, auginimo, priežiūros, perdirbimo procesais.

4.                   Lavinti emocinį intelektą pasitelkiant augalų sensorines savybes - kvapą, skonį, lytėjimą...

Numatyta, kad projekto metu dalyvaus VšĮ „EDUKACINIAI PROJEKTAI „Vaikų dienos centro 15 vaikų ir Šiaulių „Juventos” progimnazijos pradinio ir pagrindinio koncentro mokiniai - 1-8 klasių mokiniai (110 mokinių).

siauliaisviecia