top of page
Ieškoti

Diskusija "Išsilavinimas - vertybė, o ne tik popierius?"

Diskusija: "Išsilavinimas - vertybė, ne tik popierius?"

Praėjusią savaitę net tris dienas vyko diskusija, kuria siekėme išsiaiškinti, kokia yra išsilavinimo (diplomo) nauda, koks darbdavių požiūris į ką tik studijas baigusius studentus, ką apie švietimo situaciją mano švietimo atstovai bei studentai. Diskusijoje dalyvavo verslininkai, mokytojai, dėstytojai ir studentai.


Pagrindinės diskusijos mintys:

"Jaunuoliai, ką tik baigę studijas, nori visko čia ir dabar. Neturėdami patirties, jie nori iš karto gauti aukštą atlyginimą."

"Jaunuoliai, ką tik baigę studijas, dar nežino, ko nori iš gyvenimo, nuolatos keičia darbus. Mes, kaip darbdaviai, investuojame į juos savo laiką ir pastangas, o jie po kelių mėnesių palieka darbą. Mums reikia stabilumo."

"Žmonės rašydami CV dažnai pareiškia, ką jie nori gauti iš darbovietės, tačiau neparodo, ką jie gali duoti mums, kaip jie prisidės prie įmonės gerovės.

"Man darbo gavimas nėra išsipildžiusi svajonė, tai tik būtinybė."

"Aš, kaip studentė, suprantu, kad nereikia iš karto darbdavių prašyti tūkstantinės algos, pirmiausia turi įrodyti savo vertę, ką tu gali duoti įmonei."

"Diplomas tau suteikia galimybę sudalyvauti darbo pokalbyje, bet jis negarantuoja darbo vietos. Atėjęs į darbo pokalbį turi parodyti savo stipriausius įgūdžius ir įrodyti, kad esi vertas šio darbo. Šiuo atveju tavo turimas diplomas neturi reikšmės, viskas priklauso tik nuo tavęs."

"Kodėl mokiniai baigę mokyklą nežino, ko nori? Kol vaikai yra pradinėse klasėse, beveik visus mokomuosius dalykus jiems veda ta pati mokytoja. Tai reiškia, kad tu dirbi su tais pačiais vaikais keturis metus, gerai juos pažįsti ir matai, kurios jo savybės stipresnės ar silpnesnės ir žinai, ko tam vaikui reikia labiausiai, kad jis atrastų save. Aukštesnėse klasėse vaikai mokosi pas skirtingus mokytojus, kiekvienas mokytojas turi daug įvairių mokinių, todėl yra gerokai sunkiau sekti kiekvieno mokinio asmeninius poreikius."


Diskusija buvo labai produktyvi, džiaugiamės užmezgę naujų ryšių ir norime padėkoti visiems diskusijos dalyviams už drąsą, šaunias idėjas, aktyvumą ir siekį išgrįsti geresnį kelią ateities kartoms!


Panašios diskusijos vyks ir Danijoje, Islandijoje ir Estijoje. Tai padės mums išsiaiškinti, kokia situacija su išsilavinimu yra kitose valstybėse, galėsime palyginti su Lietuvos situacija ir galbūt rasime bendrų sprendimų, kaip šią situaciją būtų galima pakeisti.


Projektas: Expromed - Expert roundtable method development program1 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page